Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III. stupně a práce doma pro chráněnou dílnu

Autor Jaroslava Vyškovská
Předmět ID III. stupně a práce doma pro chráněnou dílnu
Dotaz Dobrý den, mám ID III. stupně a pracuji na plný úvazek pro chráněnou dílnu. Práci vykonávám doma na PC, protože nejsem schopna do chráněné dílny docházet a pracovat tam. Mám vytvořené speciální pracovní podmínky. Chci se zeptat, zda se mám obávat snížení plného ID na částečný jen proto, že mám napsaný plný úvazek. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vyškovská,

pokud nemáte uvedeno v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně, že můžete pracovat za zcela mimořádných podmínek (podle §39, odstavec 1 písmeno b nebo nově podle § 39, odstavec 4 písmeno f zákona č.: 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění) Tak Vám hrozí při plném pracovním úvazku odebrání ID III. stupně. Vždy doporučuji, aby příjemci ID III. stupně pracovali nejvýše na 1/3 pracovního úvazku.

S pozdravem

Václav Krása