Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III stupně - mohu dělat???

Autor Zdeněk
Předmět ID III stupně - mohu dělat???
Dotaz

Prosím Vás, jsem invalidní dle § 39 odst. 1 zákona č.155/1995 Sb, ve znění pozdějších předpisů.

Jde nadále o invaliditu třetího stupně dle § 39 odst. 2 písm. c) cit. zákona. Nadále není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.

Z důvodů dlouhodobě nepříznívého zdravotního stavu poklesla pracovní schopnost o 70 procent a nadále nesplňuje podmínky ust.§ 6 vyhl. č. 359/2009 Sb.

Poklesem pracovní schopnosti je zdrav. postižení uvedené v kapitole XIII., odd. E, položce 1, písmeno d  přílohy k vyhlášce č. 359/2009 Sb.

Mohl bych si k tomuto ID III st. najít nějakou lehčí brigádu a nebo zaměstnání na částečný úvazek. Byl bych nerad kdyby mě ID sebrali, není velký, ale zaplať Pán Bůh za něj, tady práce není žádná.

Děkuji Vám za odpověď...

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

při pobírání ID III. stupně vždy doporučuji pracovní úvazek maximálně do třetiny plné pracovní doby. Pokud by se jednalo o krátkodobou brigádu, tak v tom není žádný problém.

S pozdravem Václav Krása