Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III STUPEN

Autor Dana
Předmět ID III STUPEN
Dotaz

Dobrý den pane Krása mám dotaz jsem v invalidním důchodu mám III stupen chtěla bych si přivydělat nějakou korunku. b yla jsem v chráněné dílně a tam na mě chtějí jaký typ invalidního důchodu mám jestli A nebo B prosím poradte mi kde to seženu ptala jsem se na důchodovém ale ty to nevědí děkuji moc za pomoc.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

typ důchodu máte napsaný na rozghodnutí o přiznání III. stupně ID. Pravděpodobně pobíráte ID již delší dobu a byl Vám přiznán před rokem 2010. Tehdy byly přiznávány dva druhy plných invalidních důchodů, PID. Podle písmena a) byl ID, kdy příjemce důchodu nebyl schopen pracovat a mohl být zaměstnán pouze maximálně 3 hodiny denně. U PID podle písmene b) mohl pracovat příjemce ID za mimořádných podmínek, ale pracovní aktivita nebyla omezena. Proto na Vás chce zaměstnavatel o jaký druh důchodu se jedná.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji