Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID II stupně - neomezený výdělek i hodiny

Autor Miroslav Pliska
Předmět ID II stupně - neomezený výdělek i hodiny
Dotaz Dobrý den, jsem ID II stupně. V prvotním vyjádření o invaliditě je psáno o poklesu pracovní schopnosti. Mohu pracovat na plný úvazek a mít přitom o dost vyšší mzdu než je minimální aniž by mi šel někdo "po krku"? V jednom zaměstnání měl kolega ID III stupně (tenkrád PID). Přestože zaměstnavatel platil dost pod minimum, práce byla na zkrácený úvazek, PID mu sebrali a dali jen ČID - prý ohledně výše platu. Bylo to v roce 2012 a zaměstnavatel platil 6300 měsíčně. S pozdravem Miroslav Pliska

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Plisko,

výše výdělku by neměla mít vliv na pobírání ID. Rozhodující je míra zachovaných pracovních schopností. Pokud pobíráte ID II. stupně, tak Vám doporučuji pracovat přibližně 6 hodin denně, přičemž výdělek vůbec není podstatný a při případné kontrole nemusíte sdělovat výši výdělku.  

 

S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji