Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a ŽL

Autor Milan
Předmět ID a ŽL
Dotaz Dobrý den děkuji za odpověď,ještě mám jednu otázku,slyšel jsem že jako Invalidní důchodce si mohu udělat Živnostenský list.Ovšem nevím zda mohu mít ŽL na řemeslné práce,když nejsem vůbec vyučen v oboru a jak je to potom s odváděním daní atd. Děkuji za radu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

jako příjemce ID si můžete zřídit ŽL. Řemeslnické práce jsou pravděpodobně živnost vázaná, a tudíž se vyžaduje příslušné vzdělání. Informace Vám podají na živnostenském úřadu. Jako OSVČR musíte platrit minimální zdravotní a sociální pojištění, i když jste příjemcem ID.

S pozdravem Václav Krása