Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a živnost

Autor Příborská
Předmět ID a živnost
Dotaz Dobrý den pane Kráso, prosím info. Mám plný I.D. Jako koníčka mám tvorbu výrobků z korálků. Ráda bych občas nějaký prodala jako suvenýr. Šlo by o drobný přivýdělek max. 2000kč měsíčně .Bylo by to na stánku v Luhačovicích. Nechci riskovat problémy při kontrole úřadů. ALE, když si zřídím živnostenský list příjdu o příspěvek na bydlení. Je to patová situace. Má nějaké řešení? Děkuji Příborská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Příborská,

samozřejmě, že můžete prodávat občas na tržišti. Pokud je to nahodilý příjem, to znamená, že to nemáte jako živnost, tak to možné je s tím, že nahodilé příjmy takového rozsahu jak píšete podle mého mínění není nutné hlásit. Pokud si však zřídíte živnostenský list, tak ta situace se změní a pravděpodobně byste o dávku přišla. Jediné, co musíte splnit je, že pravděpodobně v Luhačovicích musíte zaplatit místo na prodej Vašich výrobků.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji