Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a prace

Autor Iva
Předmět ID a prace
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Prosím Vás, chtěla jsem se zeptat, byl mi přiznaný  ID 2.stupně. Několik let jsem nemohla najit   zaměstání, které by mě vyhovovalo ohledně mého zdravotního stavu. Po celou dobu jsem byla vedena na ÚP 7let.

Nyní se naskytlo zaměstnání na klasickou smlouvu na 4h denně což jsem doopravdy mooc ráda, ale zároveň i smlouva na příležitnou práci, dle potřeby zaměstnavatele na dohodu o provedení práce. Můj dotaz zní,  mohla bych mít mí zároveň obě tyto smlouvy aniž by mi byl odebrán ID? Pokud ano, jak by to bylo ohledně dání, jestli to musím nahlašovat té druhé straně v zaměstnání.

Předem, moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

samozřejmě, že můžete mít obě smlouvy. Jde jen o to, aby práce nebyla vyloženě namáhavá. Pokud budete pozvána ke kontrole zdravotního stavu, tak posudkový lékař se určitě bude zajímat o druh práce. Jinak je důležité, abyste byla zaměstnaná, protože byste neměla dostatečný počet odpracovaných let na starobní důchod. Důležitá je hlavně uzavřená pracovní smlouva, která Vám zaručuje odpracovanou dobu do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji