Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a podpora v nezamestnanosti

Autor Dagmar Vraná
Předmět ID a podpora v nezamestnanosti
Dotaz

Dobrý den. Pane Kráso, chtěla bych se zeptat, jestli mi náleží podpora v nezaměstnanosti, když pobírám ID II. stupně. Jsem stále v pracovním poměru, a jestli je možné prac. poměr ukončit z důvodu zdravotního stavu. Cítím se stále zle, a nemocenskou mám vyčerpanou. Děkuji za odpověď a přeji Vám mnoho zdaru ve Vaší záslužné práci a hlavně v boji s naší vládní garniturou. Děkuji a s pozdravem Dagmar

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmar,

je to tak, že pokud Vy dáte výpově´D I TŘEBA Z DŮVODU ZDRAVOTNÍHO STAVU, NEBUDETE MÍT NÁROK NEJEN NA ODSTUPNÉ, ALE ANI NA PODPORU V NEZAMĚSTNANOSTI. NOVÝ ZÁKON O ZAMĚSTNANOSTI UMOŽŇUJE PŘIZNAT PŘÍSPĚVEK V NEZAMĚSTNANOSTI POUZE OSOBÁM, KTERÉ BYLY PROPUŠTĚNY Z PRACOVNÍHO POMĚRU REORGANIZACE, NADBYTEČNOSTI A PODOBNĚ. OBECNÁ ÚPRAVA JE, ŽE PŘI POBÍRÁNÍ ID II. STUPNĚ MÁTE NÁROK NA PODPORU V NEZAMĚSTNANOSTI.

S pozdravem Václav Krása