Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a podpora v nezaměstnanosti

Autor Petr
Předmět ID a podpora v nezaměstnanosti
Dotaz

Dobrý den,

od r. 2012 jsem měl 1 stupeń ID ,nyní mi byl zvýšen na 2 stupeň. Vzhledem k tomu ,že pro dlouhotrvající bolestivé onemocnení  bederní páteře nejsem schopen vykonávat součastnou práci,budu muset dát výpovědˇ. V  přpíadě,že dám výpověd u zaměstnavatele a zaregistruji se na UP budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti??ˇje mi 58 roků a celu dobu jsem byl v pracovním poměru. U posledního zaměstnavatele 23 let.

děkuji za odpoved´.

Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud pobíráte II. stupeň ID, tak máe nárok na podporu v nezaměstnanosti. Vzhledem k tomu, že Vám je 58 let, tak Vám budou 3 budoucí roky započítávány jako odpracovaná doba, pokud byste nesehnal jiné zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji