Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a minimální mzda

Autor jirka
Předmět ID a minimální mzda
Dotaz Dobrý den pane Krása.Mám ID první stupeň a pracuji.Nedostávám ani současnou minimální mzdu,protože poslední zvýšení se netýkalo ID.Od 1.1.2015 se minimální mzda opět zvyšuje.Bude se toto zvýšení týkat i invalidních důchodců 1.stupně,nebo opět se jich zvýšení nebude týkat?.Současná mzda pro ID je 48.10Kč/hod.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

bohužel, minimální mzda u příjemců ID zůstává na 8000,- Kč, i když NRZP ČR velmi bojovala o to rozdíl mezi minimální mzdou obecnou a u příjemců ID nebyl. V tuto chvíli s tím už nieuděláme a musíme bojovat dál.

S pozdravem Václav Krása