Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3.stupně a rozsah pracovního úvazku

Autor Ladislav Vágner
Předmět ID 3.stupně a rozsah pracovního úvazku
Dotaz

Dobrý den pane Kráso

Chtěl bych vám poděkovat za nás všechny,kterým pomáháte at už tady nebo kdekoliv...

Teď k mému dotazu.Jsem v ID 3.stupně bez mimořádných podmínek.Na vaše předešlé doporučení pracuji dvě a půl hodiny denně.Zaměstnavatel mne oslovil s tím jestli bych mohl pracovat čtyři hodiny denně.Jak už jsem psal výše už jste mi radil abych pracoval jen dvě a půl hodiny abych nepřišel o ID.Volal jsem na ČSSZ a paní mi tam řekla že vzhledem k tomu že již nemám žádnou plánovanou posudkovou kontrolu mého zdravotního stavu a mám ID již trvale přiznán a nemůže mi ID nikdo odebrat,tak se nemám čeho bát.Jen nesmím pracovat tak,aby se mi zhoršil zdravotní stav a měl bych vykonávat práci,kterou mi doporučí můj lékař.Vzhledem k tomu že již nemám žádnou posudkovou kontrolu mohu pracovat čtyři hodiny denně?

Předem děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vágnere,

na slova úřednice bych moc nedal. Jedna Vám něco odpoví a posudkový lékař koná jinak. Pokud však pobíráte ID již dlouho a bez kontroly, tak asi není důvod se obávat, že by došlo najednou k nějaké kontrole. Jen upozorňuji, že posudková komise v případě kontroly posuzuje rozsah pracovního úvazku a nikoliv výši výdělku. Tu ani nemusíte sdělovat. je to na Vašem uvážení. určitě však si můžete zvýšit pracovní úvazek na 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji