Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3.stupně a Dohoda o provedení práce

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět ID 3.stupně a Dohoda o provedení práce
Dotaz

Vážený pane Kráso,

jsem v ID 3.stupně a současně studentem. Na srpen mám domluvenu práci na katedře. Mohl bych Vás poprosit o informaci, zda v případě, kdy by odměna za práci byla učiněna jako dohoda o provedení práce, má možnost se ČSSZ o tomto dozvědět, když z DoPP není odváděno žádné sociální (ani zdravotní) pojištění? Nerad bych riskoval ztrátu nebo snížení stupně důchodu.

Děkuji Vám za pomoc,
s pozdravem Tomáš Pfeifer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

takovéto krátkodobé zaměstnání není předmětem žádného zkoumání a ani nemá vliv na případné šetření ve vztahu k invalidnímu důchodu.

Myslím, že se nemusíte ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji