Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3.st + práce na 20 hod. týdně + chráněné místo + komise

Autor Jakub Šolc
Předmět ID 3.st + práce na 20 hod. týdně + chráněné místo + komise
Dotaz Zdravím Vás, je mi 34 let, mám paranoidní schizofrenii a důchod 3. st. beru 12 let. Před 5 lety se můj stav stabilizoval a začal jsem pracovat a navyšovat úvazek na 20 hodin týdně. Zároveň pracuji na chráněném pracovním místě. A teď mi přišel dopis, že mám jít ke komisi. Tak se chci zeptat, zda mi hrozí, že přijdu o ID 3. st. a že mi ho sníží na st. 2.? Můj psychiatr i obvodní lékařka mi řekli, že mi ho ponechají, ale mohl by se stát i opak? Díky za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šolci,

vždy záleží na mnoha faktorech, jak dopadne posouzení zdravotního stavu. Vaše pracovní aktivita může být brána také v úvahu, i když nejdůležitejší je skutečný zdravotní stav. Vždy doporučuji, aby příjemci ID III. stupně pracovali tak tři hodiny denně. U Vás je pracovní aktivita trochu větší. Doporučuji Vám, abyste u posudkového lékaře moc o pracovní aktivitě nemluvil a snažil se spíš mluvit obecněji.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.