Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3 stupně+ práce pro osoby na chráň. prac. místě s ID 1,2,3 stupně

Autor Markéta
Předmět ID 3 stupně+ práce pro osoby na chráň. prac. místě s ID 1,2,3 stupně
Dotaz Dobrý den pane Kráso, hned po ukončení školy,( to mi bylo 18 let)pro psych. problémy jsem šla na rok na neschopenku a 19 letech v březnu 2000 jsem dostala plný ID 3. stupně, pokles prac. schop.70%. Nikdy jsem nepracovala, jen brigády. Nyní se mi naskytla nenáročná práce v prodejně učebnic na chráněném pracovním místě, kde by nás bylo osob s ID 1,2,3 stupně více. Smlouva na HPP by byla ovšem na 6 hodin, fyzicky bych tam údajně nemusela být celých 6 hodin(Bylo by nás tam více).V posudku u mne je, že je to nevyléčitelné a nelze očekávat zlepšení a od KLP upuštěno. Bojím se, že by mi mohli snížit ID na 2 či 1 stupeň, což by bylo ve více ohledech fatální.Jak to prosím vidíte vy? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

Váš důchod je pravděpodobně pro invaliditu z mládí a nebo máte důchod, kde máte poznámku, že můžete pracovat jen za momořádných podmínek. Takovém případě Vám nehrozí, že by došlo k odebrání ID, pokud začnete na 6 hodin pracovat, i když by bylo lépe, kdyby pracovní úvazek byl na kratší dobu. Určitě se však nemusíte ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.