Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3 STUPNĚ a zaměstnání + nemocenská

Autor Jared
Předmět ID 3 STUPNĚ a zaměstnání + nemocenská
Dotaz Dobrý den, mám dotaz. Byl mne přiznán ID III stupně, na poruchu osobnosti, cca rok zpětně a 3 měsíce nyní pracuji na HPP (na 4 hodiny denně), v sociální firmě jako operátor - volání jednoduchých dotazníků po telefonu. Práce je to jednoduchá a baví mne, chci se zeptat, můžou mne důchod vzít, když pracuji na tak malý úvazek? A dále bych se rád zeptal, onemocněl jsem a jsem na pracovní neschopnosti, mám nárok na nemocenskou? Moc děkuji za Váš čas při psaní odpovědi, děkuji Jared

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jarede,

myslím si, že 4 hodiny je trochu vyšší úvazek při pobírání III. stupně ID. Vždy doporučuji raději 3 hodiny denně, ale vzhledem k tomu, že děláte jednoducghou práci, tak si myslím, že byste se o ID nemusel bát. Nemocenské dávky můžete pobírat při ID III. stupně maximálně v rozsahu 70 dní za jeden rok. Pokud byste marodil více, tak nárok na nemocenské dávky nemáte.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji