Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3. stupně a práce na 6 hodin na chráněném prac. místě

Autor Markéta
Předmět ID 3. stupně a práce na 6 hodin na chráněném prac. místě
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám prosím ještě jednou dotaz.Zjistila jsem na příslušném úřadu, že ačkoliv jsem nikdy nepracovala a po přerušení školy a 1 roku na neschopence jsem hned dostala klasické ID 3. stupně, nikoliv ID z mládí. V lékařském posudku není napsáno, že bych nebyla schopna výdělečné činnosti ani za mimořádných podmínek, ale není napsáno ani že jsem. Rozhodnutí o ID se týká uvedené kapitoly V., položce 3e přílohy vyhlášce č. 359/2009 Sb.pokles prac. schopnosti o 70%, procentní míra prac. schopnosti se ve smyslu paragrafu 3 a 4 cit. vyhlášky nemění.A tak se chci vás prosím zeptat, jestli mi nehrozí snížení ID z 3 stupně invalidity na 2 nebo 1., když budu pracovat na 6 hodin na chráněném prac. místě pro osoby se zdravotním postižením, kteří mají ID 1,2,3 stupně. Děkuji vám moc.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,
 
pokud pracujete na chráněném pracovišti, tak to riziko, že by došlo ke snížení III. stupně ID je poměrně malé, i když vždy doporučuji při pobírání ID III. stupně pracovní aktivitu kolem 3 hodin denně. Zdá se však, že ve Vašem případě nedojde ke kontrole zdravotního stavu, protože se má Váš zdravotní stav za neměnný. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.