Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3 stupně a práce

Autor Miloslav Hanuš
Předmět ID 3 stupně a práce
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Měl jsem ID 3 stupně. a chodil na částečný pracovní úvazek.Jelikož mě hrozilo snížení na ID 2stupně. tak jsem začal chodit na plný !!! pracovní úvazek"vrátný"a ničemu mému zdravotnímu stavu to  nevadí. Ale ještě mě paní doktorka nechala zdůvodu zhoršeného zdravotního stavu na rok ID. 3 stupně.a momentálně mám pracovní neschopnost na delší čas. Tak zda to nevadí že pracuji na plný pracovní úvazek jsem nemocný a mám ID 3 stupně. Děkuji za odpiovězení a s pozdravem hezkého dne Hanuš M

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hanuši,

skutečnost, že pracujete na plný pracovní úvazek při pobírání ID III. stupně není žádný přestupek, ani trestný čin. Jak sám píšete, hrozí Vám, že budete přeřazen do nižšího stupně invalidity. S tím Vy pravděpodobně počítáte, takže se nic neděje.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji