Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3. stupne a prace - jak to tedy vlastne je?

Autor Petr
Předmět ID 3. stupne a prace - jak to tedy vlastne je?
Dotaz

Dobry den,

 

moje zena ma inv. duchod 3. stupne - podle drivejsich zakonu ma par. 39 odst. 1 pism. a (narozdil ode mne, ja mam pism. b a pracuje doma na 2 hodiny denne. Nasla si vsak praci prodavacky, ktera ji moc bavi a je to na 4 hod denne. Můze podle novych norem takto pracovat? Ma vroz. inkontinenci moce, astma a arytmii, stav dle doktoru je trvaly. Můze si takto vydelavat bez obav?

 

Diky Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

narozdíl od Vás, který můžete pracovat pořád, tak Vaše žena má pravděpodobně výrazné omezení pracovní činnosti. Pokud nechce mít problémy s ID, tak by neměla pracovat podle mého mínění více jak 1/3 úvazku.

S pozdravem Václav Krása