Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3. stupne a podpora v nezamestnanosti

Autor Petr
Předmět ID 3. stupne a podpora v nezamestnanosti
Dotaz

Dobry den,

Chtel bych se optat, kdybych prisel o praci a beru ID 3.st. mohu se evidovat na urad prace a dostavat nejakou podporu? Jak je to vlastne ted v podpore pri ID 3. st, jake jsou podminky?

Dekuji za odpoved

Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

jako příjemce ID III. stupně nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti a ani se nemůžete evidovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Pouze v případě, že byste byl osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, byste mohl být evidován jako uchazeč o zaměstnání a tudíž byste měl nárok i na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása