Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3. stupně a plný úvazek

Autor P. Krejčí
Předmět ID 3. stupně a plný úvazek
Dotaz Dobrý den, mám ID 3. stupně z důvodu dlouhodobě nepříznivého zd. stavu poklesla jeho pracovní schopnost o 70%. Přišla mi nabídka na plný úvazek jako adm. pracovnice na 30 hod. týdně. Práci jsem přijala. Počítám , že mi důchod sníží. Když pobírám plat i dávky najednou nebudu muset zpětně vracet dávky. Děkuji Krejčí

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krejčí,

není vždy jisté, že příjemci III. stupně ID je důchod snížen, když pracuje. Především, nepracujete na plný úvazek, protože ten činí 40 hodin týdně a Vy píšete, že pracujete 30 hodin týdně. Příjem z ID se nevrací, pokud dojde k jeho snížení, tak v rámci rozhodnutí je stanoveno datum, od kdy se výše snižuje a ČSSZ Vám automaticky přestane plnou výši vyplácet.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.