Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

id 3 stupeň a zaměstnání

Autor Halaštová Kateřina
Předmět id 3 stupeň a zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Kráso obracím se na vás s prosbou o radu.Pobírám invalidní důchod třetího stupně (přiznaných 70% invalidity) Nyní ale nevím jestli si těch zbývajících 30% mohu vydělat prací. Vychází to cca 48 hodin za měsíc. Mohl by jste mi prosím poradit jak to tedy je? Nebo když mám přiznaný id a ještě k tomu jsem v evidenci úp tak si mohu vydělat prakticky v rámci povoleném úřadem práce? Jen dodám že práce by byla na dohodu o provedení práce. Děkuju moc za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Halaštová,

pokud máte v rozhodnutí, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak v zásadě nemáte žádné omezení a můžete pracovat na plný úvazek. Pokud však tuto větu v rozhodnutí nemáte, doporučuji Vám, abyste opravdu pracovala maximálně 3 hodiny denně. I když žádný zákon nezakazuje práci při ID III. stupně, tak posudkoví lékaři často snižují či odebírají ID III. stupně pro větší pracovní činnost.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji