Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3 a příspěvek na zřízení OSVČ

Autor Petr
Předmět ID 3 a příspěvek na zřízení OSVČ
Dotaz Dobrý den, jsem ID 3.stupně + ZTP a chtěl bych si kvůli velmi nízkému důchodu částečně přivydělat v oblasti IT (servis hardware a nákup-prodej software). Dotaz: na jaký příspěvek mám nárok a kde si o něj mohu zažádat, pokud chci založit živnost (OSVČ). Děkuji pěkně za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud nemáte ID III. stupně pro invaliditu z mládí, nebo pokud nemáte v rozhodnutí o ID uvedeno, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, nemůžete být evidován jako uchazeč o zaměstnání, ale pouze jako zájemce o zaměstnání. To je zásadní rozdíl v podpoře Vašich pracovních povinností. Pokud budete v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání, můžete na ÚP požádat o vybavení pracoviště. Příspěvek může být až kolem 200 000 Kč, ale musí to být prokazatelné výdaje.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mých webových stránkách www.vaclavkrasa.cz. Předem Vám děkuji.