Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 2.stupně

Autor Jitka Tvrdková
Předmět ID 2.stupně
Dotaz

Vážený pane Kráso. Moc děkuji za to, s jakou vervou bojujete za všechny zdravotně postižené i za tuto internetovou poradnu, která je velkým pomocníkem pro nás všechny, kteří se v té byrokratické džungli neorientujeme. Mám samozřejmě také dotaz. Mám RS a podle posudkové lékařky jsem invalidní ve 2.st. a schopna práce " s podstatně menšími nároky na tělesné, smyslové, duševní schopnosti ...", což moc nechápu. Pohybuju se o dvou berlích, zatím mám  v ruce pouze posudek od LPK, kdy moje prac. schopnost poklesla o 60%, momentálně jsem v evidenci ÚP.  Prosím, můžete mi vysvětlit, co to pro mě při ucházení se o práci, znamená? Děkui za odpověď a přeji hodně sil do dalších bojů s "úředními šimly". Jitka Tvrdková

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tvrdková,

uvedená formulace nic zásadního pro Vás neznamená. Je to obecná klauzule, která hovoří o tom, že osoba s přiznaným ID má nějaké obtíže. Neznamená to však, že byste nemohla dělat  duševní práci apod. Vás se týká slovo "tělesně".  Je jasné, že nemůžete dělat fyzicky náročnou práci.

S pozdravem Václav Krása