Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 2.st + zaměstnání + přivýdělek

Autor Martina
Předmět ID 2.st + zaměstnání + přivýdělek
Dotaz Vážený pane Kráso, dovolte popřát do roku 2018 samá pozitiva a zeptat se:Jsem v ID 2.st , pracuji na zkrácený úvazek 4h/ denně. Mohu z právního hlediska přibrat DPP, DPČ např na 10h týdně? Může mi to můj zaměstnavatel zakázat?....dle jakého zákona? Je nějaký limit (pracovní, finanční) Odešla jsem ze zdravotních důvodů a teď je možnost se na pár hodin vrátit k odborné práci.Děkuji.Martina Hladká

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hladká,

pokud budete chtít pracovat u jiného zaměstnavatele, tak byste správně měla mít souhlas Vašeho zaměstnavatele, a to podle zákoníku práce. Dnes to však není nijak dodržováno a Váš zaměstnavatel se to v zásadě nemusí ani dozvědět, pokud si sama děláte daňové přiznání. Zaměstnavatel může Vám odmítnout dát souhlas s tím, že Vaše další pracovní činnost může mít vliv na Váš výkon v hlavním zaměstnání. Asi by bylo dobré, kdybyste to zaměstnavateli neformálně sdělila a tím by mělo vše skončit.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji