Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Jana Maštalířová
Předmět ID
Dotaz Dobrý den pane doktore. Chtěla bych se zeptat co teď dělat,když mi snížili ID ze třetího stupně na první. Musím jít na ÚP,musím si hledat práci ? Jsem po CA prsu , otéká mi ruka. Nejsem bohužel připravena jít do práce. Moc děkuji za odpověď. Pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maštalířová,

 předem upozorňuji, že nejsem  žádný doktor. Teď k Vašemu dotazu. Musíte se okamžitě hlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, protože u I. stupně ID nejste sociálně pojištěna. To znamená, že by Vám doba nebyla počítána jako náhradní doba pro účely důchodového pojištění.

Měla byste také postupně nastoupit do práce, pokud Vám to půjde.

S pozdravem Václav Krása