Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 2. stupně a pracovní doba

Autor martina54
Předmět ID 2. stupně a pracovní doba
Dotaz Dobrý večer,byl mi snížen stupen invalidity z 3 na 2 stupen,ale bylo mi oznámeno posudkovím lékařem ,že mohu pracovat pouze 20 hod.týdně tzv zkrácený uvazek .Přítom znám mnoho lidí co pří invaliditě 2. stupne pracuji na plný uvazek 40 hod.Jak to tedy je? Děkuji předem za odpověd Šandová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šandová,

věc, kterou Vám provedl posudkový lékař nevyplývá ze zákona, ale pouze z metodiky a tou se někteří posudkoví lékaři řídí. Doporučuji Vám, abyste pracovala normálně, pokud máte práci a pokud by Vám chtěli odebrat důchod, tak podáte námitku, případně správní žalobu. Poradna NRZP ČR Vám pomůže v této věci, tel.: 266 753 427, poradnanrzp@nrzp.cz.

Pokud byste souhlasila s tím, že zveřejníte adresu, datum narození a spojení na Vás a pošlete mi to na můj mail v.krasa@nrzp.cz, mohl bych dát podnět na MPSV ČR, aby Váš posudkový lékař byl upozorněn, že takto postupovat nemá.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji