Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 1.stupně a zaměstnání

Autor Boberová Hana
Předmět ID 1.stupně a zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám od února přiznaný ID 1.st.s tím,že kontrola za 2 roky.Při nějaké plošné mimořádné kontrola mi byl minulý měsíc odebrán z odůvodněním,že nevykazuji pracovní neschopnost a že pracuji na plný úvazek. Zaměstnavatel mi po přidělení ID umožnil práci více administrativní a i práci z domova.Pracovní neschopnost si neberu,protože to řeším při zhoršení obtíží dovolenou a nebo prací z domu. Chtěla jsem se optat na to jak je to s výší pracovního úvazku u ID 1.st.a jak je to s vykazováním pracovní neschopenek? Jsem zdravotní sestra a 25 let pracuji na ortopedické ambulanci.Podávám odvolání a nevím,zda to má smysl. Děkuji za informaci. Hanka Boberová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Boberová,

argument pro odebrání ID I. stupně není skutečnost, že pracujete, nebo dokonce, že pracujete na plný úvazek, protože u tohoto stupně ID se předpokládá, že občan pracuje. je dobře, že jste podala námitku. Vaše argumentace by měla spočívat především v tom, že ID se přiznává na základě ztráty pracovních schopností. Pokud máte práci z domova a administrativní, tak je zřejmé, že nem´ůžete vykonávat standardní práci zdravotní sestry, tudíž máte jasná omezení pracovních schopností a také pravděpodobně nižší výdělek, protože jako zdravotní sestra u lůžka byste si vydělala určitě více. Tyto argumenty jsou relevantní při argumentaci před posudkovou komisí. Pokud neuspějete s námitkou, v tomto případě Vám doporučuji podat správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji