Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

id 1st.písmena b

Autor franta kerka
Předmět id 1st.písmena b
Dotaz Dobrý den ,jsem v část.id. 1.st.pod písmenem b.Mám trvalé následky a přesto pracuji za zcela mimořádných podmínek.Nastala nějaká změna od roku 2008 pod písmenem A nebo B ?děkuji .

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kerko,

změny nastaly zcela zásadní. V současném znění zákona o důchodovém pojištění znamená písmeno B přiznání ID I. stupně. Domnívám se, že můžete dále pracovat a nehrozí Vám odebrání ID I. stupně. Statut osoby, která může pracovat za zcela mimořádných podmínek je přiznáván pouze u ID III. stupně, a to podle § 39, odst. 4, písmene f) zákona o důchodovém pojištění.

S pozdravem Václav Krása