Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 1.st. a podpora

Autor Miluše Pálková
Předmět ID 1.st. a podpora
Dotaz

Dobrý den.Mám trochu komplikovaný dotaz.Od 4m. 2009 mám přiznaný ID 1.st při němž jsem pracovala na zkrácený úvazek (4.hod,) V březnu jsem onemocněla  PN trvala od 7.3.2012- 18.3.2013. V  době PN jsem si zažádala o zvýšení ID ,které bohužel zůstalo ve stejném stupni ,proto jsem se rozhodla po ukončení PN po 380 dnech ukončit svůj pracovní poměr dohodou-zdravotní důvody a odebrala se na pracovní úřad kde jsem předložila přiznání ID v roce 2009 +(pracovní rekomandaci) posudek rozhodnutí ID z 11.měsíce 2012 zkopírovanou PN  v trvání 380 dnů. Načeš na ÚP mi bylo zděleno ,že pokud nedoložím od dr. potvrzení ,že nemohu tuto práci vykonávat bude mi podpora krácena. Je mi 58 let a odchod do starobního důchodu mám 9.4.2014 -vím mohu odejít do předčasného trvale kráceného ,proto jsem se rozhodla pro podporu.Má ÚP právo  ještě žádat další potvrzení  toto potvrzení mi  obvodní ani odborný dr.nenapíší asi jenom posudkový dr neb jak mám tuto situaci řešit Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pálková,

protože jste sama ukončila pracovní poměr, tak ÚP postupuje v souladu se zákonem. Přesto by pro Vás bylo asi lepší dobu do důchodu ztrávit v evidenci ÚP jako uchazeče o zaěmstnání, aby Vám nebyl krácen důchod.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.