Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Emil
Předmět ID
Dotaz Dobrý den. Byl mi uznán ID3.stupně není schopen prace za mimořádných podmínek. Jelikož uz par let ziju v zahranici, kde jsem i dříve pracoval. Mohu zažádat urad prace v zahranici o podporu v nezaměstnanosti? Invalidní důchod mi v zahranici neuznali. A z českého id nemohu existovat.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Emile,

neznám zahraniční systémy v podpoře nezaměstnaných, ale domnívám se, že pokud jste pracoval v zahraničí, bylo by to možné. Důležité je, zda jste z výdělku platil tamní pojištění a daně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.