Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor pepa
Předmět ID
Dotaz

dobry vecer,nemohu si pomoct ale co si ma pacient predstavit pod pojmem mimoradne podminky pro ID3,jedni posudkari tvrdili zee jde o jakesi zvlastni predpisy stahujici k paragraf 6

a tam bylo nekolik,mozna 5,presne si nevzpominam zdravotnich postizeni vyjmenovano--

takze to bylo zase podle nejakych predem pripravenych tabulek/pravidel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane pepo,

mimořádné podmínky upravuje zákon č. 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění a stanoví, že mimořádné podmínky jsou takové, kdy osoba ID III. stupně může pracovat za použití zvláštních pracovních pomůcek nebo úpravy pracoviště. Bohužel posudkáři toto vůbec nepřiznávají.

S pozdravem Václav Krása