Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Jana
Předmět ID
Dotaz

Vážený pane Kráso, chtěla jsem se zeptat - mému manželovi byl přizným PID na rok na doléčení nepracovního úrazu. Dosud byl v ČID a byl zaměstnán jako THP kontrolor. (na 38 hod týdně)Vyčerpal možnou dobu pracovní neschopnosti. Dosud ještě nemá žádné písemné vyjádření od ČSSZ. Tudíž ani nezná datum, od kterého je PID. Stále je ještě zaměstnancem, vybírá si loňskou dovolenou a neví, co má dělat dál. Zaměstnavatel chce, aby ukončil pracovní poměr ze zdravotních důvodů - tudíž bez odstupného.Ale  i oni čekají na nějaký datum. Musí výpověď ze zdravotních důvodů přijmout, nebo může trvat na tom, že i nadále chce ve firmě pracovat? Popř. ukončit prac.poměr dohodou např. pro nadbytečnost (firma propouští) tudíš s odstupným?

Děkuji za odpověď J.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doporučuji, aby Váš manžel trval na zaměstnání a neukončil pracovní poměr dohodou. To by opravdu přišel o odstupné.

S pozdravem Václav Krása