Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Petr
Předmět ID
Dotaz Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda mohu pracovat při ID III.stupně,dle $39 odst.2 písm.C) Jsem po amputaci HK plus psych.problémy po úrazu(cítím se mnohem lépe).Jak bych měl postupovat,kdybych chtěl začít podnikat,mohu zažádat o snížení ID ,třeba pouze s přihlédnutím na tu amputaci?Ke komisi jdu až za rok.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

protože nemáte v rozhodnutí poznámku o tom, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji, abyste pracoval maximálně 3 hodiny denně. Jinak byste mohl mít problémy s Vaším důchodem.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,  rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.