Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 1 stupně

Autor Korejtko Zdeněk
Předmět ID 1 stupně
Dotaz

Dobrý den pane Krása  .Manželce byl přiznán ID 1 stupně míra poklesu 35 procent horní hranice, Manželka pracuje ve 12 hodinových směnách je zdravotní sestra, datum vzniku invalidity stanovili 2.9 2015   A muj dotaz co to je horní hranice , zda-li to musí hlásit zaměstnavateli  nebo v učtarně jestli jí bude nějak upravena pracovní doba. svoji práci zatím zvládá.A zda-li se počítvyplácení již od 2.9 2015  Vyši duchodu zatím ještě neví zatím ji přišlo takoveto rozhodnutí  děkuji za odpověď   Korejtko Zdeněk.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Korejtko,

Vaše manželka by měla nahlásit zaměstnavateli, že je příjemcem ID I. stupně. Zaměstnavatel si jednak může započítat její zaměstnávání jako plnění povinného procenta zaměstnávání OZP, ale zároveň by jí měl vyhovět v úpravě pracovní doby, pokud to Vaše manželka bude požadovat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji