Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 1. stupně + OSVČ - dostane zaměstnavatel příspěvky?

Autor Radka
Předmět ID 1. stupně + OSVČ - dostane zaměstnavatel příspěvky?
Dotaz Dobrý den, naskytla se mi možnost si při invalidním důchodu 1. stupně na částečný úvazek přivydělat. Současně mám vedlejší činnost na ŽL. Můj nástup do práce je však podmíněn příspěvky zaměstnavateli na invalidního důchodce. Jinak se mu "nevyplatím". Ráda bych se teda proto zeptala, zda, když pobírám výše uvedený důchod a jsem zároveň OSVČ, má zaměstnavatel od ÚP nárok na zvýhodnění při zaměstnávání postižené osoby? Předem děkuji za odpověď. Radka.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

pokud jste OSVČ a budete ještě pracovat u zaměstnavatele, který zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením, tak se domnívám, že může Váš zaměstnavatel obdržet příspěvek na Vaše zaměstnání. Žádný právní předpis tomu nebrání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.