ID 1. stupeň - snížení prac. úvazku

Dobrý den pane Krása, měla bych na Vás tento dotaz: Byl mi přiznání ID 1. stupně s tím, že mohu vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen v podstatně menším rozsahu a intenzitě. Za dva roky mám jít opět na kontrolu - na přezkum. Mohl byste mi poradit, o kolik si mám snížit pracovní úvazek, aby mi ID nebyl odejmut? Předem děkuji. S pozdravem       Ivana  
 
Ivana

Vážená paní Ivano,

domnívám se, že není nutné, abyste si snížila pracovní úvazek, spíše jde o druh práce. Měla byste vykonávat takovou práci, která Vás fyzicky či duševně příliš nezatěžuje.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.