Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID + OSVČ

Autor Kučerová
Předmět ID + OSVČ
Dotaz Vážený pane Kráso, chtěla bych se Vás zeptat...Mám doživotně přiznán invalidní důchod III.stupně pro těžkou skoliozu páteře v celém rozsahu - v posudku napsáno KLP již nestanovuji,platnost určuji trvale... Díky tomu všemu už jsem víc jak 16 let doma a leze mi to doslova na mozek...Chtěla jsem si sehnat zaměstnání, ale jelikož mám pokles o 70%, tak radíte, že takový lidé mohou vydělávat pouhé 3h denně a to tady v mém okolí mě nikdo nezaměstná...Jsem vyučená jako masérka se zaměřením na masérství a rehabilitaci zakončené certifikátem...ale jako masérka bych nezvládla pracovat někde v zařízení....Napadlo mě, že bych si udělala živnostenský list (OSVČ) jako služby zákazníkům a jelikož nabízím i kosmetiku a rozvážím ji po klientech a tak mě napadlo, že bych si do toho dala masírování třeba jen rukou, dekoltu a obličeje s tím, že bych mohla pracovat jak by mi to můj zdravotní stav dovolil...Na úřadě jsem se dočetla, že invalidé nejsou omezeni ničím, pouze zdravotním stavem, ale nevím, kdybych namasírovala jednoho človíčka denně cca 40min v sedě a zbytek bych se věnovala prodeji kosmetiky zda je to přiměřené mému zdravotnímu stavu??....Nevím kam se obrátit abych se na to zeptala....O invalidní důchod si nemůžu dovolit přijít, protože ani netuším zda bych tohle zvládla, ale říká se, že vyzkoušet se má vše....Předem děkuji za odpověď ... S pozdravem Kučerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kučerová,

vzhledem k tomu, že v rozhodnutí o ID máte uvedeno, že Vám prakticky nebude provedena kontrola zdravotního stavu, nevidím žádný problém v tom, abyste si udělala živnostenský list. I kdyby náhodou jste byla podrobena kontrole, tak vždycky můžete tvrdit, že OSVČ vykonáváte 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji