Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID - par.39 odst.1b

Autor Mirka
Předmět ID - par.39 odst.1b
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, od roku 2005 jsem invalidní dle par.39 odst. 1b ( vrozená oční vada). Na OSSZ mi bylo tehdy sděleno, že pokud zvládám svou práci, nemusím dávat výpověď.  Pracuji tedy na plný prac. úvazek. Teď  jsem OSSZ pozvána na kontrolu zdravotního stavu. Je možné aby mi byl z důvodu plného pracovního úvazku odebrán III. stupeň ID? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mirko,

pokud máte přiznán ID podle uvedeného § a písmene, tak jste osobou plně invalidní, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek. Tudíž Vaše zaměstnání by nemělo mít vliv na posouzení ID. Přesto dnes je posuzování hrozné a tak nelze odhadnout jak Vás LPK posoudí. Pokud byste dopadla špatně, tak se mi ozvěte.

S pozdravem Václav Krása