Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

HPP a invalidita 3.stupne

Autor Jaroslav
Předmět HPP a invalidita 3.stupne
Dotaz

Dobry den.

 

Rad bych se zeptal,jake mam vyhody a nevyhody,jako invalida 3.stupne v ramci zamestnani.Mam snad nejake ulevy v ramci dani ci soc.pojisteni? Co mohu uplatnit a co ne? Jsem pro zamestnavatele atraktivni zamestnanec,nebo jsem pritezi? Chci jen rici,ze invalidita vznikla v prubehu HPP a nevim jaka je pro mne v soucasnou chvili prizniva nebo neprizniva situace.Zavodni lekar usoudil,ze pracovat mohu,pouze za urcitych podminek a jsem si toho plne vedom.Dale se chci zeptat jak je to s prac.neschopnosti.Na internetu jsem se docetl,ze max.70.dni v roce.Ta doba je pro CSSZ nebo i zamestnavatele.Vim,ze prvnich 14.dnu PN plati zamestnavatel.Tedy,je techto 14.dni  od zamestnavatele zapocitavano do doby 70.dnu v roce PN v ramci invalidity a HPP?

 

Dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jaroslavo,

Váš zaměstnavatel dobře ví, jaké slevy na dani může na Vaši invaliditu získat. Vy sama máte také nárok na slevu na dani z příjmů, kterou uplatníte při daňovém přiznání. Pokud jde o nemocenskou, je způsob výplaty stejný jako u všech zaměstnanců. První dva týdny ji vyplácí zaměstnavatel a poté OSSZ až do dovršení sedmdesáti dní. Pokud nemáte v rozhodnutí o ID, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, měla byste pracovat na kratší úvazek, abyste neměla problém při dalším posuzování zdravotního stavu. Sleduje se rozsah pracovního úvazku, ale nikoliv výše výdělku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.