Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

hodiny

Autor Marie Klíchová
Předmět hodiny
Dotaz Dobry den, pane Krasa mam dotaz jsem zamestnana a mam inv.1.stupne,ale moje kolegine maji 2.a3.stupen.Zamestnavatel zamestnava jen invalidy a ja se ptam,zda muzete pracovat na plny uvazek to jest 8h.,jako zdravy clovek.Lide mu marodi a on vyhrozuje vyhozenim , ale nesnizi hodiny.A jeste ,muzou mi odebrat duchod, kdyz pracuji na plny uvazek jako zdrava nebo mim spolupracovnicim? Ma zamestnavatel pravo me nutit pracovat 8h.? Upozonuji, ze je to prace jenom pro invalidy. Dekji Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klíchová,

při pobírání ID I. stupně může člověk pracovat na plný úvazek. Zaměstnavatel by však měl přihlížet k zdravotnímu stavu osoby pobírající ID a neměl by pracovníky přetěžovat.

S pozdravem Václav Krása