Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Hodinové omezení práce při ID III.stupně.

Autor Barthová Dalina
Předmět Hodinové omezení práce při ID III.stupně.
Dotaz

Dobrý den. Pobírám ID III.stupně.K tomuto důchodu jsem zaměstnána na dohodu u svého bývalého zaměstnavatele.Na mzdové účtárně mě bylo zděleno,že mohu odpracovat pouze 300 hodin ročně.Je to skutečně tak? Děkuji za odpověd.    Barthová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Barthová,

300 hodin se vztahuje pouze na smlouvu dohoda o provedení práce. Nemá to však souvislost s tím, že pobíráte ID III. stupně. Jako příjemce ID III. stupně můžete pracovat. Vždy doporučuji, aby příjemci ID III. stupně pracovali maximálně 3 hodiny denně. Můžete mít normální pracovní smlouvu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji