Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Hledání práce po dlouhodobé nemoci

Autor Eva
Předmět Hledání práce po dlouhodobé nemoci
Dotaz Dobrý den, od 29.12.2014 do dnešního dne jsem nepřetržitě v pracovní neschopnosti. Můj stav stále není dobrý, i když lepší, však s nejistou perspektivou. Podpůrčí doba (pobírání nemocenských dávek) mi skončí 8.1.2016. Moji pracovní smlouvu, která je na dobu určitou do konce tohoto roku, mi zaměstnavatel neprodloužil a tak můj pracovní poměr zaniká ke konci roku 2015. Můj lékař navrhuje koncem roku pracovní neschopnost ukončit a přejít do invalidního důchodu, což nechci. Zajímalo by mě, co se stane po 8.1.2016, nebudu-li stále práce schopna a zároveň nebudu chtít přejít do ID. Dále budu-li si hledat zaměstnání (po ukončení pracovní neschopnosti), zda budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, resp. zda splňuju podmínku 12timěsíční účasti na důchodovém pojištění v posledních 2 letech. Dále, jakým procentem a z jakého očekávaného výdělku mi bude vypočítána podpora? Musí být očekávaný výdělek vždy určen zaměstnavatelem? a kdo má zaměstnavatele oslovit? Zahrnují se do očekávaného výdělku také osobní hodnocení a kvartální odměny? Také by mě zajímalo, zda délka podpory v mém případě (je mi 39 let) je stále 5 měsíců. Děkuji a zdravím Eva B.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

především Vám doporučuji požádat vašeho ošetřujícího lékaře, aby se obrátil na revizního lékaře Vaší zdravotní pojišťovny s požadavkem na prodloužení podpůrčí doby. Pokud by Vám však pracovní neschopnost byla ukončena, musíte se ihned přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, a to z výdělku, který jste měla před odchodem do pracovní neschopnosti.

Shodně pro všechny platí, že podpora v nezaměstnanosti nesmí přesáhnout 0,58 násobek zmíněné průměrné mzdy. Maximální výše podpory tudíž v roce 2015 může činit 14 604 korun.

Shodně pro všechny platí, že podpora v nezaměstnanosti nesmí přesáhnout 0,58 násobek zmíněné průměrné mzdy. Maximální výše podpory tudíž v roce 2015 může činit 14 604 korun.

Zdroj: http://www.penize.cz/podpora-v-nezamestnanosti/296075-podpora-v-nezamestnanosti-2015-kolik-vam-daji-a-lze-si-prilepsit

Shodně pro všechny platí, že podpora v nezaměstnanosti nesmí přesáhnout 0,58 násobek zmíněné průměrné mzdy. Maximální výše podpory tudíž v roce 2015 může činit 14 604 korun.

Zdroj: http://www.penize.cz/podpora-v-nezamestnanosti/296075-podpora-v-nezamestnanosti-2015-kolik-vam-daji-a-lze-si-prilepsit

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji