Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Fuchsová

Autor Monika
Předmět Fuchsová
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsem měla pracovní úraz a potom se mi zhoršily následky p.úrazu a šla jsem do čid I.stupně, tak kvůli tomu, že pro mě zaměstnavatel neměl práci, musela jsem ukončit PP dohodou z nadbytečnosti. Uznali mi poúrazovou rentu, ale řekli mi, že dělali výpočet a že nedostanu nic. Protože mám stop výdělek. Děkuji Fuchsová Hrubá mzda před ukončením PP - 24700,- rok 2010 ČID - 5600

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fuksová,

je to opravdu divné. Pravděpodobně budete se muset bránit soudně. Při ČID není žádný stop výdělek a je nepochybné, že Váš ČID neodpovídá výši mzdy. proto Vám doporučuji, abyste se odvolala proti rozhodnutí o výpiočtu renty a pokud nedojde k nápravě, tak podala správní žalobu ke Krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.