Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

evidence na uřadu prace

Autor Najserová Ivana
Předmět evidence na uřadu prace
Dotaz Dobrdý den, chtěla jsem se zeptat, mela jsem invalidni duchod 2. stupne, a byla jsem evidovana na uradu prace cca 2 roky(pobirala jsem podporu v nezamestnanosti protoze mi byl duchod snizen ze 3. na 2. stupen) Pak jsem chodila rok do prace. Firma zkrachovala a opet jsem se evidovala na uradu prace, opet jsem pobirala podporu. Nasledne mi byl duchod snizen na 1. stupen. Musím byt evidována na úřadu prace?Zadnou práci mi nikdy nenabídli.Ted jsem byla pozvána na nejake sezeni, kde mam rici duvodu proc stale nenalezam praci. Je to dost ponizujici.Nekde jsem se docetla, ze mi stejne na starobni duchod zapocitaji jen rok evidence na uradu prace. Je mi 46 let. Takze do duchodu starobniho mam jeste tak 20 let.Práci si hledám sama jako jsem si ji nasla predtim. Je pro me tedy nutné být na uradu prace evidovana? predem dekuji za odpověd Najserová Ivana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Najserová,

doporučuji Vám, aby zůstala v evidenci práce. Je to výhodné např. pro zaměstnavatele, pokud byste jej našla, může spíše dosáhnout na nějakou podporu. Doporučuji Vám, abyste si platila, pokud můžete, minimální důchodové pojištění, abyste splnila odpracované roky do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.