Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

evidence na ÚP+námitka

Autor Petr S.
Předmět evidence na ÚP+námitka
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

chci Vás požádat o odpovědi na mé dvě následující otázky:

1) Když mi byl snížen stupeň inv. z 3. na 1., musím se evidovat na ÚP?

2) Rozhodnutí o snížení mi vydal Voj. úřad soc. zab. MO ČR. Jak jsem se dočetl ve Vaši odpovědi na způsob podání námitky, doporučujete podat námitku cestou OSSZ (také mne posuzovala PLK OSSZ), proto se Vás chci zeptat, zda i já mohu námitku zaslat touto cestou, nebo ji musím adresovat přímo VÚSZ?

Děkuji za odpověď  a přeji hodně úspěchu ve Vaši velmi prospěšné činnosti

Petr S.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud Vám byl snížen ID na I. stupeň měl byste se přihlásit na ÚP k evidenci jako uchazeč o zaměstnání. Námitku byste měl adresovat na ČSSZ, a poslat jí prostřednictvím orgánu, který vydal rozhodnutí tj. VÚSZ.

S pozdravem Václav Krása