Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

evidence na ÚP

Autor Stanislav Bureš
Předmět evidence na ÚP
Dotaz

 Dobrý den pane Kráso,

 

Mám dotaz, mám přiznán ID 3. stupně a chtěl bych se Vás zeptat, zda-li se můžu evidovat na úřadu práce.

Děkuji.

  S pozdravem

                              Stanislav Bureš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bureši,

příjemce III. stupně ID se nemůže evidovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, ale pouze jako zájemce o zaměstnání. Je to samozřejmě diskriminace, na kterou neustále upozorňujeme. Rozdíl je v benefitech, zájemce nemá právo na podporu v nezaměstnanosti. Pouze příjemci ID III. stupně, kteří mají přiznán ID podle § 39, odst. 4, písm. f) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, to je Ti, kteří mohou pracovat za mimořádných podmínek, se mohou evidovat jako uchazeči o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.