Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

evidence na UP

Autor Eva
Předmět evidence na UP
Dotaz

Dobry den. Pane Krasa dekuji Vam za odpoved ale mam jeste dotaz ohledne me zname. Je rovnez pozivatelkou CID1.stupne a v evidenci na UP. Dne 18.9.2013 ji skoncila podpora v nezamestnanosti. Me jste odepsal ze pro me neni dulezite abych byla v evidenci . Muze taktez ukoncit evidenci na UP kdyz  nyni nic od UP nepobira? Dekuji za odpoved. S pozdravem Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

doporučuji, aby Vaše přítelkyně dále zůstala v evidenci ÚP. Tím, že je v evidenci ÚP, tak jsou lepší podmínky pro přiznání například příspěvku na bydlení a podobně. Dále je minimálně jeden rok evidence počítán do odpracované doby nároku na starobní důchod. Pokud je Vaší kamarádce více jak 55 let, jsou ji počítány 3 roky nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása