Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

evidence

Autor Jan Volák
Předmět evidence
Dotaz

Dobrý den pane Krása.Prosím o informaci tohoto druhu.Když si budu moci přivydělat k ID III.stupně dohodou o povedení práce na 3 hodiny denně nějakých 3.300 ,- Kč čistého měsíčně,kde  všude se můj přivýdělek eviduje  a kde všude jej musím přiznávat ?Děkuji Vám zdvořile.Jan Volák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Voláku,

pokud byste pracoval na dohodu o provedení práce, tak do výše 10 000,- Kč se neplatí sociální ani zdravotní pojištění, pouze se platí daň z příjmu. To znamená, že by se Váš příjem objevil pouze na FÚ při daňovém přiznání. Obecn se však nemusíte ničeho obávat, protože při pobírání ID III. stupně je možné pracovat 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.