Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dvě práce u ID 2.STUPNĚ

Autor Květa
Předmět Dvě práce u ID 2.STUPNĚ
Dotaz DOBRÝ DEN, pobírám ID 2.stupně, je možné mít dvě práce na HPP, kde je placeno zdravotní a sociální, a to 4 hodiny jednu a druhou na 2 hodiny ? Mám práci na HPP, A zaměstnavatel mi tvrdí, že ID nemohou zaměstnat na více jak 4 hodiny. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

to není vůbec pravda, že nemůžete pracovat více jak 4 hodiny. Naopak, u ID I. a II. stupně se předpokládá delší pracovní úvazek s tím, že práce by neměla být namáhavá a neměla by zhoršovat zdravotní stav. Zákon žádnou délku pracovní doby u příjemce ID nestanoví.

S pozdravem Václav Krása