Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dva typa inv, důchodů

Autor Jana
Předmět dva typa inv, důchodů
Dotaz Dobrý den pane Kráso, děkuji Vám za vaši práci, přeji krásné Vánoce. Chtěla bych se zeptat , ,existují dva typy invalidních důchodů III. st? Někteří pobírají podporu v nezaměstnanosti a druzí na podporu nemají nárok, jak je to prosím. Děkuji Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

neexistují dva typy ID III. stupně, ale je to tak, že u ID III. stupně m§ůže být v rozhodnutí uvedeno, že příjemce ID III. stupně může pracovat za mimořádných pracovních podmínek. Pokud je v rozhodnutí tato věta, tak příjemce ID může za mimořádných podmínek pracovat třeba i na plný úvazek a při propuštění má nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud tato věta není v rozhodnutí, tak příjemce ID může pracovat na omezenou dobu a nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Přeji Vám také krásné vánoce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji